BETONEPOX

Náš klasický BETONEPOX podle originální receptůry vám nabízíme přibližně od roku 2008 jako jednoduší a levnější alternativu k moderním a dražším výrobkům od renomovaných výrobců. BETONEPOX má velmi přijatelnou cenu realizace, která je v rozpětí 865,- 1169,- Kč / m2 a je závislá na vybraném vzhledu a způsobu aplikace. Jako další variantu vám nabízíme naší originální “modifikovanou” jemnější a barvenou variantu BETONEPOX DESIGN & COLOR, která se vyznačuje hladším povrchem a širší škálou barev i uplatněním.

V základním provedení BETONEPOX – KLASIK se jedná o méně designovější variantu stěreky míchané podle původní receptury. Tato stěrka je složena ze směsi epoxidu míchaného s jemným křemičitým pískem a cementem. Díky svému složení je povrch BETONEPOXu tvrdý, vlhkuvzdorný, ale má i hrubší a jemně plastický povrch podobný kletovanému betonu, což je patrné z přiložených fotografií.

OBLASTI POUŽITÍ – BETONEPOX KLASIK

Pokud hledáte pohledové stěrky s hladkým povrchem a jednoduchou údržbou jako bezespárou náhradu dlažby pro obytné prostory, pak vám raději místo našeho klasického BETONEPOXu doporučíme jiné hladší stěrky s jednodušší údržbou. Pokud ale sháníte odolnou podlahu nebo stěnu hrubšího průmyslového charakteru do garáže, skladu, abrazivních nebo mastných výrobních provozů a podobných míst se silnou zátěží, kde má odolnost přednost před designem nebo jednoduší údržbou,

pak vám ho vřele doporučíme a touto cestou i rádi nabídneme. V jeho kletovaném povrchu se vyskytují tahy od hladítka, póry a prohlubně, které nejsou jeho vadou, ale přirozenou vlastností. Případná instalace v obytném prostoru z našeho klasického BETONEPOXU bude navozovat více technický vzhled industriálního prostoru s výrazně kletovaným a hrubším povrchem.

BARVENÝ A JEMNÝ – BETONEPOX DESIGN & COLOR

Klasický BETONEPOX vznikl původně jako rychlá opravná hmota pro tvrdé opravy poškozených povrchů, ale vzhledem k jeho kašovité konzistenci z něj jde ukletovat i tvrdá a odolná podlaha režnějšího vzhledu. Postupem času se tato technologie, kterou najdete i na webech zahraničních firem, zabydlela i v obytných prostorech a díky tomu si postupem času zákazníci vyžádali i její jemnější variantu, kterou vám jako logické a námi vyladěné pokračování nabízíme také.

Námi upravenou recepturu sterky BETONEPOX v jemnější a barevné variantě vhodné i pro moderní interiéry vám nabízíme v široké škále barev a odstínů. Povrch naší varianty BETONEPOXu DESIGN & COLOR má hladší a jemnější povrch, který umíme probarvit do odstínů podle vašeho požadavku a může se tak elegantně zařadit i do moderního interiéru. Tyto povrchy jsou vhodné pro aplikace na podlahové vytápění nebo stěny s kapilárním chlazením.

PODKLAD PRO BETONEPOX

Jako vhodný podklad je u podlah beton nebo anhydritový potěr a u stěn štuk, sádrokarton nebo itong zatažený flexibilním lepidlem. Vhodnou penetrací podkladů je adhezní můstek z epoxidu + kř. písku nebo například již hotová směs ARDEX – P4 (také prodáváme), kterou oceníte zejména při aplikacích na stěnu.

SLOŽENÍ

Původní směs BETONEPOXu není značkovým produktem ani výrobkem se speciální recepturou, ale vzniká smícháním písku, epoxidu a cementu v přesném poměru, který původně vznikl jako rychlá a levná opravná hmota na průmyslové podlahy. Pro namíchání BETONEPOX u se používá epoxid na vodní bázi + trochu vody. Uvedené složení je nutné k hydrataci cementu (chemické reakci), který směs obsahuje také, ovlivňuje výsledné vlastnosti povrchu a částečně tvoří pojivo této směsi. Při použití rozpouštědlových epoxidů by nedošlo k chemické reakci cementu, který by pak fungoval pouze jako dražší plnivo. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

BARVENÉ ODSTÍNY PRO BETONEPOX, BETONEPOX DESIGN & COLOR

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 SPOR O BETONEPOX S FIRMOU NĚMEC s.r.o.  2012 – současnost

Naše firma realizuje pohledové stěrky jako lídr na českém trhu již od roku 2004, kdy jsme jejich realizace zahájili naší originální IMITACÍ BETONU, stěrkami PANDOMO a v roce 2008 jsme jako první firma dodali na český trh další produkt v podobě cemento-epoxidové stěrky BETONEPOX,  která je míchána podle naší originální receptury.

V naší nabídce se nejednalo ani nejedná o žádný HI-TECH materiál oproti dalším námi nabízeným produktům, a proto jsme náš BETONEPOX v internetové prezentaci přirovnali jako levnější produkt k dalším nabízeným materiálům a pro lepší představivost zákazníků zde uvedli, že srovnání námi nabízeného našeho vlastního BETONEPOXU a dalších námi nabízených moderních materiálů je podobné jako srovnání „psacího stroje a počítače“.

V roce 2011 si společnost NĚMEC s.r.o. registrovala ochrannou známku BETONEPOX, tedy název shodný s námi nabízeným výrobkem (podle naší originální receptury), a nám se snažila soudní cestou užívání tohoto názvu znemožnit. Po několika proběhlých soudech, odvoláních a dalších stáních má naše firma soudem uznané a potvrzené právo předchozího uživatele (soudem uznaná skutečnost), a tudíž může své púvodní označení BETONEPOX užívat i nadále.

Vzhledem k tomu, že se zákazem užívání označení BETONEPOX naší firmou nebyla firma NĚMEC s.r.o. u soudu úspěšná (soudem uznané právo předchozího uživatele), tak se původní spor, který naší firmu k dnešnímu dni stál náklady vynaložené na obranu, min. cca 1.100.000,- Kč stočil k řešení našeho srovnání BETONEPOXU a jiných moderních materiálů v přirovnání  „psacího stroje / počítače“.

Na základě této věty se po nařízení soudem musela naše firma omluvit za nekalosoutěžní  :-)  jednání při srovnávání našich vlastních výrobků, které si protistrana vyložila a soudu podala jako srovnávání jejich nabídky na naší www prezentaci / nabídce zákazníkům.

Aktuálně po proběhnutí soudních sporů s firmou NĚMEC s.r.o. je výsledkem to, že můžeme své původní označení „BETONEPOX“ používat i nadále jako “PŘEDCHOZÍ UŽIVATEL” a následně poběží další soudní spor, tentokrát iniciovaný naší stranou v němž budeme po firmě  NĚMEC s.r.o. požadovat kompletní náhradu nákladů tohoto řízení + úhradu vzniklé škody.

Libovolný dotaz Vám velmi rádi zodpovíme.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

BETONEPOX rozhodnutí nejvyššího soudu BETONEPOX rozhodnutí odvolacího soudu BETONEPOX rozhodnutí   BETONEPOX rozsudek

Další informace o této naší nabídce z původní / originální receptury najdete i na našem             facebook-logo

 

Uložit