Hlavní menu

PANDOMO - Barvené stěrky


Podlahy s ideálními vlastnostmi

Podlahy ze systému PANDOMO se díky svému hladkému a bezespárému povrchu dokonale udržují a nehrozí jim špinění jako spárám mezi dlažbou. Monolitický povrch z PANDOMA je pro svoji odolnost vhodný i do komerčních prostor s vysokou zátěží, je stálobarevný a vhodný i na podlahové vytápění.

Dokonalý povrch podlah PANDOMO K1

Povrch podlahy PANDOMO je sametově matný, vodoodpudivý a odolný mechanickému poškození.  Povrchovou úpravu tvoří přebroušení / zaleštění povrchu  (zapálení barevného vzhledu) a nátěr transparentním epoxidem, polyuretanem nebo přeolejování speciálními oleji s obsahem vosků.

Barevnost podlah PANDOMO K1

Díky neomezeným možnostem při volbě barvy se dá podlaha z PANDOMA elegantně začlenit do stávajícího, ale i nově navrhovaného interiéru.  Zhotovují se jednoduché podlahy elegantně bílé, pastelových odstínů nebo v barvě betonu, ale také náročnější barevné kombinace s více odstíny nebo odvážnější jako oranžové, červené, antracit nebo černé. Pro výběr barvy je stupnice 70ti odstínů připravená od výrobce nebo možnost barvení dle stupnice RAL.

Přijatelná cena podlah PANDOMO

Cena PANDOMA se skládá z mnoha položek, které se aplikují dle Vašeho výběru a požadovaného vzhledu   –  barevnost, sytost zvoleného odstínu (množství použitého barevného pigmentu), povrchová úprava (polyuretan, epoxid nebo olej), protiskluzná úprava, stavební připravenost a zároveň dle prostoru určeného pro aplikaci (koupelna HYDROIZOLACE, veřejná plocha – povrchová úprava epoxidy). Bylo by neseriózní říct „je od ……“ a pak dopočítávat vybrané položky, ale zjednodušeně se dá cena finálního povrchu v běžném provedení (85% zakázek) srovnat s cenou levnější velkoformátové dlažby.

Kam podlahy PANDOMO?

Podlahové PANDOMO se dá použít tam, kde měla být dlažba, ale z estetických (… monolitická jednolitá plocha), hygienických (… špinění spár) nebo designových důvodů (… je trvale nadčasové)  Vám je hladký povrch bližší. Podlahy PANDOMO jdou aplikovat na beton, anhydrid, schodiště nebo různé interiérové prvky (parapety apod.). Na podkladu se vždy provádí vhodná příprava před finální vrstvou, která zajistí dokonalé přilnutí, pevnost a brání praskání povrchů.

Použití není omezeno jako například u Benátského štuku, ani ve sprchovém koutu nebo u bazénu, ale v tomto případě je velmi důležité KNOW HOW realizační firmy. Bylo by velkou chybou si myslet, že detaily, u kterých si nevíte rady, opatláte silikonem a ten vše vyřeší za Vás. Pracovní postupy pro použití ve vlhkých prostorech jsme odlaďovali od našeho zaškolení pro systém PANDOMO v roce 2004 a díky tomu Vám dnes na všechny naše realizace (i ty v koupelnách) a použité materiály můžeme nabídnout prodlouženou plnohodnotnou záruku v trvání 36 měsíců.

_______________________________________________________________________________________________

Barevné stěny PANDOMO

Nadčasové provedení = barevné stěny PANDOMO

Stěrka PANDOMO W1 se dá barvit do libovolného odstínu a její finální vzhled je beze spár, hladký a s jemně mramorovaným povrchem. U stěrky PANDOMO W1 si můžete podle vzorníku výrobce vybrat libovolnou barvu ze 75 odstínů a pokud by tato řada nestačila, pak máte další možnosti tónování ze stupnice RAL.

Odolný povrch PANDOMA

Díky naší kvalitní povrchové úpravě ze tří vrstev transparentního epoxidu + PU. laku je naše realizace odolná špinění a dá se použít i ve vlhkých prostorech. Lakované barevné  PANDOMO  W1  jde aplikovat  na stěny v koupelně, kuchyni, obývacím pokoji, komerčních prostorech nebo u bazénu. Povrchová úprava kterou vám nabízíme zabraňuje špinění stěn a umožňuje jejich jednoduchou údržbu podobně jako u dlažby nebo obkladů s jednou velkou výhodou – je beze spár které by se špinily nebo držely špínu a plísně.

Hotových povrch  stěn je sametově matný, hladký , vodoodpudivý a mechanickému poškození odolný. Stěny z PANDOMA nestárnou jako tapety nebo  malba a při poškození jdou odborně opravit.

Barevnost stěn z PANDOMA

Barvy na stěny jdou vybrat podle jednoho ze tří vzorníků výrobce nebo řady barev RAL. Odstín stěny může být shodný s podlahou a při výběru barev je jediným limitem vaše fantazie. Nejžádanější barvy jsou šedé, přírodní odstíny, ale i odvážná  černá, cappuccino nebo bílá.

[nggallery id=232]

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

PANDOMO se po zabroušení / zapálení a zaleštění povrchu ošetřuje nátěrem transparentním epoxidem / polyuretanem  bez obsahu rozpouštědel nebo přeolejováním speciálními oleji s obsahem vosků. Povrch je vždy sametově matný, vodoodpudivý, odolný špinění a snadno se udržuje. Uvedené povrchové úpravy brání špinění a umožňují snadnou údržbu a omyvatelnost. V případě poškození se dá povrch opravit (pouze odborně) a nepodléhá stárnutí jako malba nebo tapety. Díky svému bezespárému povrchu se plochy z PANDOMA dokonale udržují a u lakované verze jim nehrozí špinění nebo vznik plísní jako například u spár dlažby v koupelně.   . . . . . . . . . . . . .více o povrchových úpravách naleznete ZDE

PANDOMO V KOUPELNĚ A PROSTORECH S VODOU

Vhodnost PANDOMA do prostorů s vodou je dána použitou povrchovou úpravou a řešením dilatací. Aplikace v koupelnách je ze všech nejnáročnější a firmy bez dlouholetých zkušeností a znalosti vhodných materiálů ji většinou bez problémů nezvládnou. Tyto realizace se provádí i v zahraničí (fotografie na internetu), ale nezkušené firmy Vám raději řeknou, že to nejde nebo rovnou nabídnou své vlastní míchané směsi, ale pozor – u takto míchaných směsí ztrácíte záruku na použité materiály od renomované zahraniční firmy.  Na stěnách bez stříkající vody jde použít libovolná povrchová úprava, ale v místech s vodou, například ve sprchovém koutu, okolí vany u bazénu apod.,  je nutné několikanásobné uzavření povrchu kvalitním lakem. Dilatace stěn a podlah nelze řešit silikonem, který dlouhodobě nefunguje, ale použitím modernějších materiálů jako například Hybridních technologií nebo izolačních pásek z měkčeného polyetylénu např. KERDI apod. Všechny tyto nutné postupy Vám nabízíme a to s naší 36ti měsíční zárukou na provedené práce i všechny použité materiály.