Hlavní menu

PANDOMO K1 - hladké podlahy


Podlahy s ideálními vlastnostmi

Podlahy ze systému PANDOMO se díky svému hladkému a bezespárému povrchu dokonale udržují a nehrozí jim špinění jako spárám mezi dlažbou. Monolitický povrch z PANDOMA je pro svoji odolnost vhodný i do komerčních prostor s vysokou zátěží, je stálobarevný a vhodný i na podlahové vytápění.

Dokonalý povrch podlah PANDOMO K1

Povrch podlahy PANDOMO je sametově matný, vodoodpudivý a odolný mechanickému poškození.  Povrchovou úpravu tvoří přebroušení / zaleštění povrchu  (zapálení barevného vzhledu) a nátěr transparentním epoxidem, polyuretanem nebo přeolejování speciálními oleji s obsahem vosků.

Barevnost podlah PANDOMO K1

Díky neomezeným možnostem při volbě barvy se dá podlaha z PANDOMA elegantně začlenit do stávajícího, ale i nově navrhovaného interiéru.  Zhotovují se jednoduché podlahy elegantně bílé, pastelových odstínů nebo v barvě betonu, ale také náročnější barevné kombinace s více odstíny nebo odvážnější jako oranžové, červené, antracit nebo černé. Pro výběr barvy je stupnice 70ti odstínů připravená od výrobce nebo možnost barvení dle stupnice RAL.

Přijatelná cena podlah PANDOMO

Cena PANDOMA se skládá z mnoha položek, které se aplikují dle Vašeho výběru a požadovaného vzhledu   –  barevnost, sytost zvoleného odstínu (množství použitého barevného pigmentu), povrchová úprava (polyuretan, epoxid nebo olej), protiskluzná úprava, stavební připravenost a zároveň dle prostoru určeného pro aplikaci (koupelna HYDROIZOLACE, veřejná plocha – povrchová úprava epoxidy). Bylo by neseriózní říct “je od ……” a pak dopočítávat vybrané položky, ale zjednodušeně se dá cena finálního povrchu v běžném provedení (85% zakázek) srovnat s cenou levnější velkoformátové dlažby.

Kam podlahy PANDOMO?

Podlahové PANDOMO se dá použít tam, kde měla být dlažba, ale z estetických (… monolitická jednolitá plocha), hygienických (… špinění spár) nebo designových důvodů (… je trvale nadčasové)  Vám je hladký povrch bližší. Podlahy PANDOMO jdou aplikovat na beton, anhydrid, schodiště nebo různé interiérové prvky (parapety apod.). Na podkladu se vždy provádí vhodná příprava před finální vrstvou, která zajistí dokonalé přilnutí, pevnost a brání praskání povrchů.

Použití není omezeno jako například u Benátského štuku, ani ve sprchovém koutu nebo u bazénu, ale v tomto případě je velmi důležité KNOW HOW realizační firmy. Bylo by velkou chybou si myslet, že detaily, u kterých si nevíte rady, opatláte silikonem a ten vše vyřeší za Vás. Pracovní postupy pro použití ve vlhkých prostorech jsme odlaďovali od našeho zaškolení pro systém PANDOMO v roce 2004 a díky tomu Vám dnes na všechny naše realizace (i ty v koupelnách) a použité materiály můžeme nabídnout prodlouženou plnohodnotnou záruku v trvání 36 měsíců.

Prospekty v PDF:

Technické listy + specifikace:

Kam lze pohledové stěrky instalovat?

Podlahy pro bydlení

Podlahy pro podnikání – obchody, firmy, restaurace, apod.

Koupelny

Kuchyně

K bazénu

Schodiště

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

PANDOMO se po zabroušení / zapálení a zaleštění povrchu ošetřuje nátěrem transparentním epoxidem / polyuretanem  bez obsahu rozpouštědel nebo přeolejováním speciálními oleji s obsahem vosků. Povrch je vždy sametově matný, vodoodpudivý, odolný špinění a snadno se udržuje. Uvedené povrchové úpravy brání špinění a umožňují snadnou údržbu a omyvatelnost. V případě poškození se dá povrch opravit (pouze odborně) a nepodléhá stárnutí jako malba nebo tapety. Díky svému bezespárému povrchu se plochy z PANDOMA dokonale udržují a u lakované verze jim nehrozí špinění nebo vznik plísní jako například u spár dlažby v koupelně.

PANDOMO V KOUPELNĚ A PROSTORECH S VODOU

Vhodnost PANDOMA do prostorů s vodou je dána použitou povrchovou úpravou a řešením dilatací. Aplikace v koupelnách je ze všech nejnáročnější a firmy bez dlouholetých zkušeností a znalosti vhodných materiálů ji většinou bez problémů nezvládnou. Tyto realizace se provádí i v zahraničí (fotografie na internetu), ale nezkušené firmy Vám raději řeknou, že to nejde nebo rovnou nabídnou své vlastní míchané směsi, ale pozor – u takto míchaných směsí ztrácíte záruku na použité materiály od renomované zahraniční firmy.  Na stěnách bez stříkající vody jde použít libovolná povrchová úprava, ale v místech s vodou, například ve sprchovém koutu, okolí vany u bazénu apod.,  je nutné několikanásobné uzavření povrchu kvalitním lakem. Dilatace stěn a podlah nelze řešit silikonem, který dlouhodobě nefunguje, ale použitím modernějších materiálů jako například Hybridních technologií nebo izolačních pásek z měkčeného polyetylénu např. KERDI apod. Všechny tyto nutné postupy Vám nabízíme a to s naší 36ti měsíční zárukou na provedené práce i všechny použité materiály.