Hlavní menu

PLOVOUCÍ PARKETY


Nejlepším DESIGNÉREM je sama příroda a dřevěné podlahy jsou toho krásným důkazem. Provází nás již po staletí, ale na jejich kráse jim to nic neubralo. Na této stránce vám nabízíme plovoucí podlahy od různých výrobců ale vždy za zajímavé ceny. U všech nabízených druhů vám můžeme nabídnout jak prodej tak i dodávku s montáží / na klíč.      Na všechny naše realizace poskytujeme prodlouženou záruku v trvání 36 měsíců a vztahuje se na práce i dodaný materiál.. Před pokládkou parket vám nabízíme bezplatnou obhlídku stavebních podkladů naším technikem, který zaměří rovinnost a vlhkost před pokládkou dřevěné podlahy.

V nabídce máme běžné kolekce za výhodnější ceny . . . nebo “AKČNÍ” nabídku výrobců se slevou -10-20%. O aktuální nabídce plovoucích podlah i prken vás budeme rádi informovat a představíme vám je v našem vzorkovém studiu.

TECHNICKÉ INFORMACE

Plovoucí podlahy jsou moderní podlahovou krytinu která nabízí rychlou montáž a okamžité stěhování / zatížení provozem. Parketa se vyrábí slepením 3 vrstev dřeva lepených vždy křížem. Tato konstrukce zabezpečuje vysokou stabilitu a pevnost parket i na podlahovém topení. Horní pochozí vrstva bývá dle druhu silná 2 – 5 mm a se vzhledem vámi vybraného dřeva. Celková síla parket bývá podle výrobce a druhu  12 – 15 mm. Protože se nejedná o podlahu pevně spojenou s konstrukcí domu bývá její pochozí povrch vždy o něco teplejší než například u dlažby lepené natvrdo k podkladu.

Plovoucí parkety se dají podle síly nášlapné vrstvy cca  renovovat, a jsou vhodné na podlahové topení. Pohledová a pochozí vrstva parket se vyrábí z klasických dřevin jako je bub, buk, javor, jasan, olše, hruška, bříza, třešeň, ořech ale i tropických jako jsou Doussie, Teak, Merbau, Wenge nebo Bambus. Životnost dřevěných plovoucích podlah je cca 30 až 50 let dle tvrdosti vybrané dřeviny a síle provozu na nich.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Dřevěné plovoucí podlahy se dodávají od výrobce s již hotovou povrchovou úpravou která se provádí buď odolným lakem nebo přírodním olejováním. Z hlediska údržby je lakovaný povrch na parketách praktičtější variantou, olejovaný zase příjemnější s velmi přírodním vzhledem. Povrch parket se vyrábí s hladce broušeným, kartáčovaným, katrovaným nebo postaršeným povrchem s ostrými nebo sraženými hranami.

Stavební připravenost – podklad

Jako vhodný podklad je suchá ( max 2,5% CM ) a rovná ( max +/- 2mm na 2bm ) podlaha, která může být například betonová, z cementového potěru, anhydritu, OSB desek nebo podobných stavebních materiálů.

Spojení / montáž parket

Všechny plovoucí podlahy se dnes vyrábí se suchým zámkem na zaklapnutí nebo vzácně se starším systémem pera a drážky, které se musí lepit. Výhodnější konstrukcí je zaklapávací zámek který při pracování podlahy, ( například při velmi suchém vzduchu během topné sezóny ) nepovolí tvorbu spár, protože se pomocí zámečků drží pohromadě, a parkety se vlastně navzájem přetahují. U lepeného spoje plovoucích parket může dojít při extrémním seschnutí, k prasknutí spoje pera s drážkou a podlahy následkem toho vytvoří spáry o velikosti 0,1 až 1 mm …

DŘEVĚNÉ PLOVOUCÍ PODLAHY – VLASTNOSTI

  • + vhodné pro montáž i na podlahové vytápění
  • + pracují méně než podlahy masivní ( omezená tvorba spár )
  • + možnost renovace cca 2 – 4 ×
  • + rychlá aplikace / stěhování na podlahy
  •  u lepeného spoje ( starší systém bez zámků ) může docházet v suchém prostředí k tvorbě spár

S výběrem vhodné podlahy Vám rádi poradíme v našem vzorkovém STUDIU, kde máme většinu nabízených materiálů vystavenou na ploše 150 m2.

Zájemcům o pouhý nákup plovoucích podlah nabízíme kompletní nabídku podlah v AKCI, VÝPRODEJ nebo běžné kolekce za zvýhodněné ceny s výraznou slevou.