PLOVOUCÍ PODLAHY

Nabízíme vám plovoucí podlahy od předních Evropských výrobců za příznivé ceny. Prodáváme značky HARO, KÄHRS, WEITZER PARKETT nebo PERGO u kterých provádíme montáž s naší prodlouženou zárukou v trvání 36 měsíců nebo pouhý podej za výhodnější cenu. Před pokládkou parket vám nabízíme bezplatnou obhlídku naším technikem, který zaměří rovinnost a vlhkost podkladních podlah. Při této obhlídce se rovněž zaměří skutečné rozměry podlahy a doplňků – obvodové lišty, přechodové lišty, kroužky nebo rámečky k topení atp.

 

Běžné  kolekce  Vám  nabízíme  se SLEVOU  -10%  . . . . . .    nebo máme i  “AKČNÍ” nabídku  se  slevou  -15-25%. O aktuální  nabídce  plovoucích podlah i prken  vás  budeme  rádi  informovat.

TECHNICKÉ INFORMACE . . . . . . . . . .

Plovoucí podlahy jsou moderní podlahovou krytinu která nabízí rychlou montáž a okamžité stěhování / zatížení provozem. Parketa se vyrábí slepením 3 vrstev dřeva lepených vždy křížem. Tato konstrukce zabezpečuje vysokou stabilitu a pevnost parket i na podlahovém topení. Horní pochozí vrstva bývá dle druhu silná 2 – 5 mm a se vzhledem vámi vybraného dřeva. Celková síla parket bývá podle výrobce a druhu  12 – 15 mm. Protože se nejedná o podlahu pevně spojenou s konstrukcí domu bývá její pochozí povrch vždy o něco teplejší než například u dlažby lepené natvrdo k podkladu.

Plovoucí parkety se dají podle síly nášlapné vrstvy cca renovovat, a jsou vhodné na podlahové topení. Pohledová a pochozí vrstva parket se vyrábí z klasických dřevin jako je bub, buk, javor, jasan, olše, hruška, bříza, třešeň, ořech ale i tropických jako jsou Doussie, Teak, Merbau, Wenge nebo Bambus. Životnost dřevěných plovoucích podlah je cca 30 až 50 let dle tvrdosti vybrané dřeviny a síle provozu na nich.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Dřevěné plovoucí podlahy se dodávají od výrobce s již hotovou povrchovou úpravou která se provádí buď odolným lakem nebo přírodním olejováním. Z hlediska údržby je lakovaný povrch na parketách praktičtější variantou, olejovaný zase příjemnější s velmi přírodním vzhledem. Povrch parket se vyrábí s hladce broušeným, kartáčovaným, katrovaným nebo postaršeným povrchem s ostrými nebo sraženými hranami.

Stavební připravenost – podklad

Jako vhodný podklad je suchá ( max 2,5% CM ) a rovná ( max +/- 2mm na 2bm ) podlaha, která může být například betonová, z cementového potěru, anhydritu, OSB desek nebo podobných stavebních materiálů.

Spojení / montáž parket

Všechny plovoucí podlahy se dnes vyrábí se suchým zámkem na zaklapnutí nebo vzácně se starším systémem pera a drážky, které se musí lepit. Výhodnější konstrukcí je zaklapávací zámek který při pracování podlahy, ( například při velmi suchém vzduchu během topné sezóny ) nepovolí tvorbu spár, protože se pomocí zámečků drží pohromadě, a parkety se vlastně navzájem přetahují. U lepeného spoje plovoucích parket může dojít při extrémním seschnutí, k prasknutí spoje pera s drážkou a podlahy následkem toho vytvoří spáry o velikosti 0,1 až 1 mm …

DŘEVĚNÉ PLOVOUCÍ PODLAHY – VLASTNOSTI

  • + vhodné pro montáž i na podlahové vytápění
  • + pracují méně než podlahy masivní ( omezená tvorba spár )
  • + možnost renovace cca 2 – 4 ×
  • + rychlá aplikace / stěhování na podlahy
  • u lepeného spoje ( starší systém bez zámků ) může docházet v suchém prostředí k tvorbě spár

S výběrem vhodné podlahy Vám rádi poradíme v našem vzorkovém STUDIU, kde máme většinu nabízených materiálů vystavenou na ploše 150 m2.

Zájemcům o pouhý nákup plovoucích podlah nabízíme kompletní nabídku podlah v AKCI, VÝPRODEJ nebo běžné kolekce za zvýhodněné ceny s výraznou slevou.