Hlavní menu

POLYURETANY a EPOXIDY


Podlahy v jednobarevném vzhledu jako alternativa k mramorovaným pohledovým stěrkám.

Podlaha z epoxidových i polyuretanových povrchů je velmi odolná mechanickému zatížení, houževnatá, snadno se udržuje a její životnost je výborná. Oproti pohledovým stěrkám nemá epoxid ani polyuretan tak živý a strakatý vzhled, ale jednolitý a jednobarevný povrch.

Barva budoucí podlahy se dá vybírat podle vzorníku RAL. Epoxidové nebo polyuretanové podlahy mezi sebou podle vzhledu nerozeznáte, ale tím hlavním rozdílem je tvrdost a houževnatost povrchu. Zatímco epoxidové podlahy jsou velmi tvrdé, tak polyuretany jsou pružné a houževnaté.

Vlastnosti epoxidových a polyuretanových podlah:

  • snadno udržitelný hladký monolitický a bezespárý povrch s dlouhou životností
  • nešpinící se, hygienicky nezávadný a vodě-odolný povrch
  • mechanická a velká chemická odolnost v sametově matném, lesklém nebo protiskluzném provedení
  • nízká stavební výška, pevné celoplošné přikotvení se současným podkladem
  • široké možnosti výběru barev dle vzorníku RAL + možnost vzájemného míchání a kombinování barev (podobně jako u povrchů BETON FLAME), možnost tvorby obrazců v povrchu.

Použití povrchů

Epoxidy a polyuretany lze použít do obytných i komerčních prostor, kde vytváří designové a luxusní povrchy. V podobě takových podlah získáte nadčasové a odolné povrchy. Jsou elegantní náhradou dlažby nebo obkladů, oproti kterým nemají spáry a jejich hladký povrch se velmi snadno udržuje čistý. Dají se použít do prostorů s podlahovým vytápěním a jsou stálobarevné.

Použití v obytných prostorech:  . . . . . Vstupní chodba do bytu nebo domu, pokoje, fitko, sklep, prádelna, sklad, garáž apod.

Použití v komerčních prostorech:  . . . . . Prodejny, recepce, výrobní a společenské haly, sklady, veřejné garáže, toalety apod.

Epoxidy i polyuretany Vám můžeme nabídnout také jako materiál k prodeji pro možnosti Vašich aplikací.

Vzorník barev RAL K7

SPECIFIKACE POVRCHŮ ve formátu PDF:

Postup při aplikaci epoxidových / polyuretanových podlah

Před realizací nových podlah Vám nabízíme bezplatné zhotovení kalkulací, kontrolu stávajícího podkladu naším technikem a prezentaci dostupných vzorků. Aplikace samotných podlah se skládá ze stěrkování / vyrovnání podkladu, penetrace a instalace samotného barevného povlaku epoxidem nebo polyuretanem. Finální povrch se poté může dle Vašeho výběru matně přelakovat, ošetřit protiskluzným povrchem nebo zpestřit vsypem z barevných vloček. Tento povrch si můžete navrhnout a barevně kombinovat na následujícím odkazu ………… http://floordesigner.spectrum-online.eu

CENOVÁ NABÍDKA NA VYŽÁDÁNÍ.

Stačí uvést vaše m2 (z režijních důvodů je 30m2 minimum), místo realizace, stav stavebního podkladu a my vám rádi zhotovíme nezávaznou cenovou nabídku. Telefon pro případný dotaz bude fajn.