RENOVACE PARKET

Broušení parket – renovace dřevěných podlah

Nabízíme Vám renovaci starších dřevěných podlah u kterých dochází časem k poškození / ošlapání povrchové úpravy lakem nebo olejem. Renovovat jdou podlahy jako jsou plovoucí nebo dvouvrstvé parkety, starší masivní parkety nebo prkna, korek a mozaika. Na  podlaze zralé k renovaci se začnou objevovat tmavší  místa, která vznikají špiněním poškrábaných ploch.

Podlahy se při renovaci brousí válcovou bruskou s odsáváním prachu, která z nich odbrousí starý lak, špínu i škrábance. Broušením se z podlahy odebere až na čistou plochu cca 0,5 – 1mm silná vrstva dřeva. Po zbroušení starého laku a špíny se podlahy tmelí a pak se před lakováním nebo olejováním opět jemně přebrousí.  Jemně obroušená podlaha se poté lakuje třemi vrstvami laku dle vašeho výběru, nebo se olejuje přírodním olejem. 

Pro renovace se vyrábí parketové laky které jsou rozděleny podle budoucího zatížení a jejich životnost na nové podlaze se pohybuje od 5 do 15 let podle druhu a budoucího zatížení provozem. Při výběru laku vám doporučujeme volbu odolnějšího, který vydrží déle a ušetří vám tak peníze za další předčasné renovace. Rozdíl v ceně lakování na 1 m2 je cca 40,– Kč, ale nová ( předčasná ) renovace vás bude stát opět cca 350,– až 450,– Kč/m2. Broušení podlah provádíme válcovou profi bruskou s odsáváním nabroušeného prachu, a pro jejich povrchovou úpravu vám nabízíme laky nebo oleje od firem PALLMAN / UZIN, THOMSIT nebo BONA.