ST 1 – PODLAHY

Podlahovou stěrku ST 1 Vám nabízíme pro soukromou i komerční výstavbu a její rychlá a jednoduchá specifikace by vypadala asi následovně . . . . . “Extrémně tvrdá,  odolná,  levná, s omezenou barevností”.  Stěrka je vhodná pro realizace hladkých bezespárých podlah velmi odolných opotřebení / oděru i špinění a oproti jiným barveným stěrkám se nabízí za výhodnější cenu (cca 2030%). Stěrku ST 1 doporučujeme  díky jejím výjimečným vlastnostem a extrémní pevnosti (40 N/mm) i mimo obytné a komerční objekty jako jsou vysoce zátěžované podlahy v komerčních centrech, obchodech, garážích,  skladech nebo halách, kde jsou používány dopravní a manipulační vozíky.  ST 1 je použitelná i na podlahové vytápění a v omezené míře je dobarvitelná do odstínů vycházejících z cementově šedé barvy. Možné odstíny po dobarvení jsou světle šedé, antracitové, černé, libovolné barvy pohledového betonu nebo jejich varianty s nádechem do klasických barev (modro/šedá, zeleno/šedá, terracota/šedá a podobné odstíny).

Extrémně pevná a odolná  . . . .

Pohledová stěrka ST 1 nahradí  klasickou dlažbu dokonale hladkým, bezespárým a snadno se udržujícím povrchem. Její technické vlastnosti jsou následující . . . . . . .

Pevnost v tlaku >               40 MPa (po 28 dnech) (ČSN EN 13892-2)
Pevnost za ohybu >          10 MPa (po 28 dnech) (ČSN EN 13892-2)
Odolnost vůči obrusu metoda BCA  třída   AR1 (ČSN EN 13892-4)

Pokud Vám nebudou stačit ani uvedené hodnoty, které jsou oproti klasickým pohledovým stěrkám cca o 25% lepší, pak Vám můžeme nabídnout i provedení ST 1 PLUS,  což je varianta, kdy je pochozí povrch navíc zpevněn vsypem z křemičitého nebo korundového písku a její mechanické vlastnosti se tak posouvají k hodnotám křemene nebo korundu, ze kterého se vyrábí například brusné kotouče na kov.