Hlavní menu

ÚDRŽBA - PRODEJ & REALIZACE


REALIZACE . . . . . . . . . . .

Nabízíme Vám profesionální údržbu podlah z . . . . POHLEDOVÝCH STĚREK / PANDOMA / BETONOPTIKU / BAREVNÉHO EPOXIDU / OLEJOVANÝCH PARKET  nebo  POLYURETANU. Jedná se o odstranění tvrdošíjné špíny z drobných škrábanců a následné ošetření odolnými ochrannými prostředky. Jako malou ukázku naší práce vám zde předvádíme čištění podlahy v butiku  BLANKY MATRAGI – Pěší zóna Praha .

Pokud je podlaha již v takovém stavu, že jí nepomůže ani odborná údržba, pak Vám nabízíme takzvaný refresh finálního laku. Povrch se jemně přebrousí a aplikuje se nová pochozí / finální vrstva. Tato odborná oprava vychází finančně výhodněji, než zhotovení podlahy nové. U této opravy je možné zachovat původní barvu povrchu nebo ji změnit dle Vašich aktuálních požadavků na vzhled interiéru.

PRODEJ +  RADY . . . . . . . . . . .

.

Praktické rady, které musíte dodržovat pro delší životnost všech druhů podlah.

Na pohyblivé části nábytku jako jsou židle, stoly nebo křesla, doporučujeme přidělat filcové podložky, aby nedocházelo k poškrábání a odírání laku z podlahy, díky čemuž by pak na podlaze vznikala špinavá a poškozená místa. Jako nejvhodnější druh doporučujeme podložky s natloukacím hrotem nebo trubičkou. Samolepicí druhy vydrží většinou pouze krátkou dobu.

Podlahy se dají ošetřovat vysáváním (koncovka s chlupem) nebo vytíráním, ale pouze vlhkým mopem nebo hadrem, aby nedocházelo k zatékání špinavé vody do možných spár, a tak k jejich špinění nebo poškození konstrukce parketových dílců.

Místa s častým provozem, jako jsou chodby, prodejny, kanceláře, nebo více komerčně zatížené prostory musíte pravidelně ošetřovat poliši (například druhem THOMSIT – PP80 nebo DR Schutz – „Mat na lakované parkety“), v žádném případě nepoužívejte lesklé prostředky, ale pouze matné nebo polomatné.

U podlah s podlahovým topením nesmí teplota povrchu přesáhnout 25 st. Celsia z důvodu možné tvorby spár. Tato teplota je stanovena i normou pro podlahové vytápění. Při „přetopení“ podlah  může vzhledem k nadměrnému zahřívání dřeva dojít k jeho enormnímu sesychání a tvorbě spár v rozměru cca 1 až extrémně 2 mm.

Před  veřejné  prostory  jako jsou kanceláře, haly, chodby nebo vstupy z venku,  je vhodné umístit kobercovou čistící zónu, která pochytá možné nečistoty a vlhkost, které by podlahu poškodily.

Před zahájením provozu na podlahách doporučujeme jejich ošetření ochrannými poliši nebo vosky, prodloužíte tím jejich životnost o cca 15 – 25 % a zabráníte jejich poškrábání.

Údržbové prostředky pro Vaše podlahy u nás také prodáváme a na této stránce uvádíme i pár rad, jak na to a co je pro Vaši podlahu nejvhodnější.

Při instalaci těžkých prvků v prostoru nedoporučujeme jejich kotvení do podlahy, došlo by tak k zrušení dilatačních schopností podlahy, ale jejich montáž přímo do stavební konstrukce.

Po položení podlah nedoporučujeme provozovat na nich stavební činnost – mohlo by dojít k jejímu mechanickému poškození, na což se záruka nevztahuje.

Při dodatečné montáži vestavěných skříní, alarmu, dveřních zárubní nebo dalších prací doporučujeme předání podlah budoucím řemeslům – vyvarujete se jejich možnému poškození.

PANDOMO – ÚDRŽBA

LAKOVANÉ   PANDOMO
Lakované povrchy PANDOMO jsou nejodolnější a nejpraktičtější variantou tohoto výrobku.  K hotovému povrchu se můžete chovat například jako k dlažbě nebo linoleu, které nevyžaduje náročnou údržbu. Lakované plochy se před uvedením do provozu ošetřují prostředky, které na nich vytváří ochranný film a brání tak škrábání povrchu. Jako vhodný prostředek je pro první ošetření povrchu tvrdá ochranná vrstva Dr. Schutz SECURA  (v matném nebo lesklém provedení). Pro běžné ošetřování se používají prostředky Dr.S. R 1000 nebo Dr. S. R 3000. V případě tvrdošíného zašpinění podlahy se dá použít prostředek R nebo R 280, které si poradí i s tou nejodolnější špínou.  Aplikace prostředků se provádí mycím bezbarvým mopem nebo čistícím strojem. Udržovací prostředky pro lakované PANDOMO je možné u nás zakoupit a orientační cena 1 balení (750ml) je cca 280 – 320,- Kč / 0,75L

OLEJOVANÉ  PANDOMO

Olejovaný povrch vypadá sice velmi přírodně, ale musí se důsledně udržovat prostředky , které mu zajišťují dostatečnou impregnaci před možným vsakováním nečistot nebo vlhkosti do jeho povrchu. První údržba olejovaných podlah PANDOMO se provádí prostředkem PANDOMO DMC (nejdříve 12 hodin po dokončení podlah). Pro běžnou denní údržbu se používá prostředek PANDOMO WP,  který se přidává do úklidové vody (100 ml/10 l teplé vody). Pro obnovení a renovaci olejovaných podlah používejte základní čistič PANDOMO grundreineiger BC nebo Lithofin ASR. Aplikace prostředků se provádí mycím bezbarvým mopem nebo čistícím strojem. Vyvarujte se používání agresivních čistících prostředků na chlorové bázi typu Savo apod. Udržovací prostředky pro olejované PANDOMO je možné u nás zakoupit a orientační cena PANDOMO WP je cca 870,- Kč/ 1L.

ÚDRŽBA PANDOMA V KOUPELNĚ A PROSTORECH S VODOU

V prostorech s působením vody (koupelny, bazénové místnosti apod.) je údržba pohledových stěrek důležitá z několika důvodů. Ochranná vrstva v místech s tvrdou vodou odpuzuje minerály, které se jinak podílí na vzniku vodního kamene. Prostředky rovněž podporují protiskluznost a následnou omyvatelnost povrchu.

PARKETY – ÚDRŽBA

Protože dřevo je přírodní a porézní materiál je stále schopno dýchat a tím i vstřebávat do svého povrchu nečistoty, se kterými přijde při provozu do styku. Lakované podlahy jsou zapečetěny lakem, ale u olejovaných je jejich povrch schopen stále přijímat další nečistoty, a proto jsou provozem rychleji náchylnější k zašpinění. Jejich údržba mimo zametání nebo luxování se provádí přibližně jednou za 1 roku nebo dle potřeby.

Podlahy se dají ošetřovat vytíráním, ale pouze vlhkým mopem nebo hadrem, aby nedocházelo k zatékání špinavé vody do možných spár, a tak k jejich špinění nebo poškození konstrukce parketových dílců.

Podlahy se ošetřují dvěma způsoby: speciálním ošetřujícím olejem (např. THOMSIT PP 95), který současně oživí jejich zašlý vzhled a zároveň je impregnuje (zanechá ochranou vrstvu). Nebo při větším zašpinění (například v prostorech přístupných veřejnosti) se provádí údržba prostředky, které podlahu napřed částečně odmastí, tím z nich stáhnou nečistoty a poté se opět olejují impregnačním olejem nebo speciálním balzámem.

Čistění se dá provést i ručně, ale to připomíná drhnutí podlah na pirátské lodi, takže se většinou tyto práce dělají strojně za pomoci stroje a speciálních leštících talířů. Strojní ošetření nabízíme jako servis zákazníkům a provádíme ho leštícím talířovým strojem, takže ošetření cca 100 m2 je prací na cca 1/2 dne. Objednání prací lze provést v našem parketovém studiu.

Doporučené klima, při kterém nedochází k tvorbě spár, rozpínání nebo deformacím vlivem vlhkosti u dřevěné podlahy,  je 20 – 23 st. Celsia, a  od 50 do 60 % relativní vlhkosti vzduchu  ( při nižší vlhkosti se parkety rozesychají a mohou tvořit spárky,  při vysoké vlhkosti mohou hranit, dělat korýtka nebo boule. Pro podzimní a zimní období ( topná sezóna ), doporučujeme dát na topení zvlhčovače vzduchu nebo použít elektrické jako např. Bionare. Pokud nedodržíte uvedené běžné klimatické podmínky, mohlo by dojít k poškození Vaší podlahy vlivem nadměrně suchého nebo vlhkého vzduchu ( vznik spár, praskání nebo rozpínání dřeva do stran – vznik vlnek a hranění ). Krátkodobý výkyv podlahám nevadí, ale trvale nevhodné podmínky by je mohly poškodit.

VENKOVNÍ ROŠTY – ÚDRŽBA

Venkovní rošty můžeme nechat v přírodním stavu nebo je ošetřovat olejováním. Rošty dostanou časem díky působení povětrnostních podmínek krásnou stříbrnošedou patinu. Pokud by se vám tento vzhled nelíbil, dají se ošetřit přírodním nebo barevným olejem, který jim dodá vámi požadovaný odstím. Tato úprava je pouze kosmetického rázu ( vzhledová ) a nikterak nezvyšuje trvanlivost nebo odolnost vlastního dřeva. Trvanlivost ošetření je podle povětrnostních podmínek cca ½ – 1 rok. Poté se musí povrch opět ošetřit, nebo dostane onu stříbrnošedou patinu. Před aplikací ochraného oleje je vhodné rošty umít ze vzdálenosti cca 50 cm vapkou nebo aplikovat chemický čistič, po jeho působení vydrhnout rošty kartáčem a poté opláchnout proudem vody. Předsezónní údržbu venkovních roštů vám můžeme nabídnout jako placenou službu.

ÚDRŽBA  –  PRODEJ  NÁMI  DOPRUČENÝCH  PROSTŘEDKŮ  . . . .  Dr. Schutz .

Údržbové prostředky pro Vaše podlahy u nás také prodáváme.

Zákazníkům, kteří mají od nás zhotovené pohledové stěrky podlahu nabízíme nákup se slevou -10 %