Vertikální zahrady & živé stěny

Představujeme vám příjemné designové zpestření interiéru v podobě VERTIKÁLNÍ ZAHRADY jako ŽIVÉ STĚNY. V naší nabídce je prodej, realizace i údržba živých stěn. Nabízíme 3 druhy systémů vhodné pro instalaci na stěnu, oboustranné provedení / osazení rostlin i mobilní stěny stavěné volně v prostoru. K této novince v naší nabídce vám v dohledné době představíme i hotovou stěnu v našem vzorovém studiu. Na mezinárodní výstavě jsme u holandské firmy se 17ti lety zkušeností dohodli dodávky všech potřebných komponentů, živin, zavlažovací automatiky i květin nutných pro realizace na klíč i pouhý prodej jednotlivých komponentů.

Pro naší spolupráci jsme si vybrali jednoho z nejsilnějších partnerů v oboru vertikálních zahrad a zelených střech, který má pobočky v Holandsku, USA a Číně. Firma vyrábí jednotlivé komponenty pro instalace, ale také se zabývá pěstováním rostlin ve velkém a nabízí již vegetací porostlé prvky s výhodu rychlé montáže a krátké aklimatizace rostlin. Další řadou v nabídce je naše vlastní konstrukce, která si bere od ostatních to nejlepší pro řešení na míru a  je navíc  za příznivou cenu.

Živé stěny – seznámení

Vertikální zahrady aplikované na stěny nepotřebují ke své realizaci moc prostoru, ale jejich přínos pro prostředí, kde jsou a vás je velmi pozitivní. Květiny živých stěn vytváří příjemné klima tím, že filtrují, okysličují a zvlhčují suchý vzduch v prostorech, kde pracujete nebo trávíte volný čas. Dalším přínosem živých stěn je estetický vzhled a duševní pohoda, kterou svou přítomností navozují.

Pozitivní vlastnosti a výhody živých stěn a vertikálních zahrad

  1. Skladba různých rostlin vytváří nádherné tvary, vzory i barevné kombinace lahodící vašemu pohledu a navozující pohodu.
  2. Živé stěny vytváří díky dýchání květin příjemné klima v místnostech, protože filtrují, okysličují a zvlhčují suchý a vydýchaný vzduch. Dehydratace pokožky suchým vzduchem vede k vysoušení, nepohodlí, únavě a špatné koncentraci.
  3. Uvnitř i venku – instalace na míru dle vašich požadavků a možností v interiéru i exteriéru.
  4. Zelené a příjemné prostředí i v zimním období, kdy je venku šedivo, sníh, zima a deprese.
  5. Zelené stěny mění a vylepšují akustiku kanceláří pohlcováním nechtěného hluku, čímž snižují množství zvuku odráženého v místnostech. Přítomností živých stěn se hladina hluku snížuje až o šest decibelů (cca 8-10 % hluku).
  6. Zelené stěny působí pozitivně na pohodu a psychiku lidí, jenž jsou většinu dne uzavření v kanceláři. Lidé mají přirozenou vazbu k přírodě a vrozenou touhu být venku. Živé stěny na pracovišti nám poskytují přirozené spojení, na které jsme podvědomě naprogramovaní a zvyšují naší pracovní i životní pohodu.
  7. Kanceláře s živou a zelenou stěnou jsou uklidňující a příjemné pro zákazníky a ještě lépší pro potenciální klienty.
  8. Většina terapeutů se shoduje na tom, že zelené odstíny vedou k pocitům pohody a relaxace. Práce v zeleném a příjemném prostředí je díky uvolnění zaměstnanců více soustředěná a s menší pravděpodobností chyb.
  9. Estetický dojem se může zdát jako jedna ze skrytých výhod rostlin v kanceláři, ale lidé ne vždy doceňují význam vizuálů a vnímání kancelářského prostoru. Zdravé rostliny dávají dojem prosperující společnosti, které se daří a ve své věci je odborníkem.

.

NAŠE NABÍDKA & ON-LINE SERVIS

Našim zákazníkům poskytujeme poradenství při výběru vhodného prostoru, druhu rostlin, osvětlení, údržby nebo péče o živé stěny. Jako další službu pro naše zákazníky nabízíme internetové ON-LINE rozhraní, kde si mohou objednat pravidelnou údržbu, dodání živin, radu nebo služby našeho zahradníka. Zájemcům o bezstarostný provoz nabízíme možnost dlouhodobého servisu na nově zhotovené i již existující stěny a u pravidelné údržby i výhodnější cenu. . . . VSTUPTE

__________________________________________________________________________

TECHNICKÉ INFORMACE

Princip živé stěny je založen na lehké vertikální konstrukci, na kterou je zavěšena hydroizolační vrstva a čtverce s vegetativní textilií. Do této textílie podobné plsti jsou sázeny vybrané rostliny, které pak systém z perforovaných trubek zalévá a zásobuje potřebnými živinami. Součástí celého systému je i zalévací automatika, která se o živou stěnu stará z velké části za vás tím, že z okuhu s dávkováním živin stěnu zalévá. Celý systém je samostatný a v naprogramovaném čase zalévá rostliny včetně přidání potřebných živin. Systém může být v jednodušším provedení s občasným doléváním vody do truhlíku pod stěnou (dle velikosti cca jednou za 10 – 14 dnů) nebo v luxusnějším provedení s trvalým napojením na vodovod případně i odpad. Oba druhy mají zalévání rostlin i dávkování živin řízené automatikou. Závlahovou automatiku nabízíme dle nároků zákazníka a systému v několika druzích i cenových hladinách.

NÁVRH ŘEŠENÍ, INSTALACE & KOMPLETNÍ SERVIS

Nabízíme vám kompletní řešení na míru, kdy vám dle vašich požadavků a předpokládaných investic zhotovíme od kompletního návrhu celého systému, až po vlastní montáž jednotlivých komponentů a rostlin na stěnu. Rostliny jsou původem z Holandska nebo Čech a jsou vybírány dle druhu zvolené instalace a vašich představ. Součástí našeho řešení je návrh konstrukce stěny, zavlažování i vhodného osvětlení.

JEDNOTLIVÉ DRUHY STĚN

FLEXI.. je nejvíce flexibilní systém na trhu vertikálních zahrad. Panely o velikosti (cca 62 x 52 cm), lze snadno nainstalovat na libovolnou vnitřní nebo venkovní stěnu a ve variantě s již osazenými moduly (kultivováno ve školce u výrobce) poskytují rychlou realizaci a okamžitý zelený vzhled. I mírně zakřivené stěny nejsou překážkou vzhledem k použití lehkých materiálů v kombinaci se speciálním designem. Panely kultivované již ve školce výrobce jsou osazovány dle výběru rostlinami pro instalaci ven nebo dovnitř. Referenční projekty výrobce po celé Evropě, USA, Kanadě, na Středním východě a v Asii dokazují, že FLEXI.. panely rostou doslova všude!

Další druh FRAME.. je určen pro živé ploty a protihlukové stěny s jednostrannou nebo oboustrannou výsadbou rostlin, ale může se použít také jako volně stojící živá (zelená) stěna. Každý panel pokrývá plochu 1,2 m2 a jeho rozměry umožňují Framepanelům instalace na velkých plochách, a to jak v interiéru, tak i exteriéru.  Protože FRAME.. může být osazen květinami na obou stranách, tak je vhodný k vytváření živých a stále zelených stěn oddělujících například otevřené kancelářské prostory (open office). Stěny FRAME.. jsou velmi vhodné jako přírodní úseky ve veřejných i kancelářských budovách, kde se mohou aplikovat jak do vnitřních, tak i venkovních prostor. Při objednání předpěstovaných panelů nejméně 90% vegetace prosperuje již při dodání, což zaručí okamžitě zelený výsledek.

Posledním druhem, který vám přinášíme jako první na našem trhu je OSTROVNÍ živá stěna. Tento druh lze použít jako živou dělící stěnu v kanceláři, tlumič hluku, filtr a zvlhčovač vydýchaného ovzduší, ale také jako vysoce estetický doplněk interiéru s velkou koncentrací rostlin na malém místě. Údržba i instalace tohoto systému je snadná a rychlá. Tyto dělící stěny se stanou díky modernímu a příjemnému designu skutečnými zelenými poutači a ostrovy ve vašem prostoru. Na obou stranách panelu je vysazeno cca 70-80 rostlin a tento ostrovní panel se dá různě kombinovat a násobit podobně jako domino. Všechny ostrovní stěny mohou být osazeny rostlinami dle Vašeho přání.

ZAVLAŽOVACÍ SYSTÉMY A OSVĚTLENÍ

Dodávají všem druhům stěn optimální podmínky pro růst, správné množství vody, ideální prostředí pro život rostlin a zajistí, že vaše živá stěna zůstane trvale zelená. Jejich návrh je součástí naší nabídky včetně záruky renomovaných výrobců.  Zavlažovací automatiku doáváme v několika stupních vybavenosti a cenách.

ÚDRŽBA

Ke všem zeleným stěnám zhotoveným námi i již existujícím vám nabízíme servisní péči v rozsahu dle vámi zvoleného programu. Cenu vám zkalkulujeme dle rozsahu, velikosti stěny a prohlídky naším zahradníkem. V nabídce uprostřed této stránky stačí vstoupit do sekce ÚDRŽBA ZELENÝCH STĚN.

Jednotlivé druhy údržby jsou následující – Režim “BASIC” (základní nabídka péče),  “MEDIUM” (rozšířený režim s minimální péčí zákazníka) “CAREFREE” (kompletní režim péče bez nutného zásahu zákazníka).

 

Chcete-li zajistit, aby vertikální zahrada nebo zelená stěna splnila všechna vaše očekávání, pak nás neváhejte kontaktovat pro více informací nebo řešení na míru.

 

Vzhledem k rozsahu a čerstvosti této nabídky jsou prezentované fotografie živých stěn poskytnuté od výrobce nebo představují realizace ze světa. Postupem času je doplníme nebo nahradíme našimi realizacemi.